RN731JTTD36R0F25
Mfr.Part #
RN731JTTD36R0F25
Description
RES 36 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
EAR99
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
yes
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
36Ohm
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD36R0F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD36R0F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 36Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C