RN731JTTD3612D50
Mfr.Part #
RN731JTTD3612D50
Description
RES 36.1K OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
RN73
Pbfree Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
WRAPAROUND
Height :
450μm
Resistance :
36.1kOhm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
7 Weeks
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD3612D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3612D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 36.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C