RN731JTTD3611B05
Mfr.Part #
RN731JTTD3611B05
Description
RES 3.61K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
3.61kOhm
Working Voltage :
75V
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%