RN731JTTD3603D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3603D25
Description
RES 360K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Resistance :
360kOhm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
EAR99
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
yes
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD3603D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3603D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 360kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C