RN731JTTD3602F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3602F100
Description
RES 36K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
36kOhm
Weight :
2.012816mg
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C