RN731JTTD3601F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3601F50
Description
RES 3.6K OHM 1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
e3
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
3.6kOhm
EAR99
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD3601F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3601F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C