RN731JTTD35R7C50
Mfr.Part #
RN731JTTD35R7C50
Description
RES 35.7 OHM 0.25% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
35.7Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Surface Mount :
yes
Working Voltage :
75V
Datasheets
RN731JTTD35R7C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD35R7C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 35.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C