RN731JTTD35R2D25
Mfr.Part #
RN731JTTD35R2D25
Description
RES 35.2 OHM 0.5% 1/16W 0603
RN73
Pbfree Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
e3
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
35.2Ohm
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD35R2D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD35R2D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 35.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C