RN731JTTD3573D50
Mfr.Part #
RN731JTTD3573D50
Description
RES 357K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Resistance :
357kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C