RN731JTTD3573B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3573B50
Description
RES 357K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
357kOhm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
ECCN Code :
EAR99
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD3573B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3573B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 357kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C