RN731JTTD3571D50
Mfr.Part #
RN731JTTD3571D50
Description
RES 3.57K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
3.57kOhm
Datasheets
RN731JTTD3571D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3571D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.57kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C