RN731JTTD3571D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3571D100
Description
RES 3.57K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Feature :
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
3.57kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD3571D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3571D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.57kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C