RN731JTTD3571A10
Mfr.Part #
RN731JTTD3571A10
Description
RES 3.57K OHM 0.05% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
3.57kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.05%
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C