RN731JTTD3570D50
Mfr.Part #
RN731JTTD3570D50
Description
RES 357 OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Thin Film
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
2
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
357Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD3570D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3570D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 357Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C