RN731JTTD3570C50
Mfr.Part #
RN731JTTD3570C50
Description
RES 357 OHM 0.25% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
357Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD3570C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3570C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 357Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C