RN731JTTD3523D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3523D100
Description
RES 352K OHM 0.5% 1/16W 0603
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Resistance :
352kOhm
Number of Terminations :
2
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm