RN731JTTD3522B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3522B25
Description
RES 35.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
35.2kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN731JTTD3522B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3522B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 35.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C