RN731JTTD34R0F50
Mfr.Part #
RN731JTTD34R0F50
Description
RES 34 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW