RN731JTTD3482F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3482F50
Description
RES 34.8K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
RN73
Termination :
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
34.8kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD3482F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3482F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 34.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C