RN731JTTD3482A10
Mfr.Part #
RN731JTTD3482A10
Description
RES 34.8K OHM 0.05% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
34.8kOhm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
75V