RN731JTTD3282C50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD3282C50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 32.8K OHM 0.25% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Series :
RN73
Tolerance :
±0.25%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Resistance :
32.8kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD3282C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3282C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C