RN731JTTD3201F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3201F50
Description
RES 3.2K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
3.2kOhm
Termination :
SMD/SMT
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
RN73
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
yes
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD3201F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3201F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C