RN731JTTD3201C25
Mfr.Part #
RN731JTTD3201C25
Description
RES 3.2K OHM 0.25% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
3.2kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD3201C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3201C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C