RN731JTTD3162F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3162F100
Description
RES 31.6K OHM 1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Resistance :
31.6kOhm
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD3162F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3162F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 31.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C