RN731JTTD3162B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3162B50
Description
RES 31.6K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
e3
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Resistance :
31.6kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD3162B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3162B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 31.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C