RN731JTTD3160D50
Mfr.Part #
RN731JTTD3160D50
Description
RES 316 OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
316Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD3160D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3160D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 316Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C