RN731JTTD3123B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3123B25
Description
RES 312K OHM 0.1% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
312kOhm
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD3123B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3123B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 312kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C