RN731JTTD3122D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3122D100
Description
RES 31.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
RN73
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Resistance :
31.2kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD3122D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3122D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 31.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C