RN731JTTD3122B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3122B25
Description
RES 31.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
yes
Power Rating :
63mW
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
31.2kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD3122B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3122B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 31.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C