RN731JTTD30R0B50
Mfr.Part #
RN731JTTD30R0B50
Description
RES 30 OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
30Ohm
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD30R0B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R0B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C