RN731JTTD30R0B25
Mfr.Part #
RN731JTTD30R0B25
Description
RES 30 OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
30Ohm
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD30R0B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD30R0B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C