RN731JTTD3092F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3092F100
Description
RES 30.9K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
30.9kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V