RN731JTTD3090F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3090F50
Description
RES 309 OHM 1% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
309Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V