RN731JTTD3090F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3090F100
Description
RES 309 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Resistance :
309Ohm
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C