RN731JTTD3090C25
Mfr.Part #
RN731JTTD3090C25
Description
RES 309 OHM 0.25% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
309Ohm
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W