RN731JTTD3052B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3052B50
Description
RES 30.5K OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
30.5kOhm
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RN73
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Thin Film
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD3052B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3052B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 30.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C