RN731JTTD3051F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3051F25
Description
RES 3.05K OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Power Rating :
63mW
Resistance :
3.05kOhm
Height :
450μm
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD3051F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3051F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.05kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C