RN731JTTD3050F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3050F50
Description
RES 305 OHM 1% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Resistance :
305Ohm
Datasheets
RN731JTTD3050F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3050F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 305Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C