RN731JTTD3013D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3013D100
Description
RES 301K OHM 0.5% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
450μm
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
301kOhm