RN731JTTD3012C50
Mfr.Part #
RN731JTTD3012C50
Description
RES 30.1K OHM 0.25% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Resistance :
30.1kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Height :
450μm
Thin Film
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V