RN731JTTD2942A10
Mfr.Part #
RN731JTTD2942A10
Description
RES 29.4K OHM 0.05% 1/16W 0603
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
29.4kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731JTTD2942A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2942A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 29.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C