RN731JTTD2840F50
Mfr.Part #
RN731JTTD2840F50
Description
RES 284 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm