RN731JTTD2803D100
Mfr.Part #
RN731JTTD2803D100
Description
RES 280K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
280kOhm
Case Code (Imperial) :
Surface Mount
Series :
RN73
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%