RN731JTTD27R1D25
Mfr.Part #
RN731JTTD27R1D25
Description
RES 27.1 OHM 0.5% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
27.1Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD27R1D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD27R1D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 27.1Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C