RN731JTTD26R4B25
Mfr.Part #
RN731JTTD26R4B25
Description
RES 26.4 OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
26.4Ohm
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD26R4B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD26R4B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 26.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C