RN731JTTD2642B50
Mfr.Part #
RN731JTTD2642B50
Description
RES 26.4K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
26.4kOhm
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD2642B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2642B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 26.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C