RN731JTTD25R8F50
Mfr.Part #
RN731JTTD25R8F50
Description
RES 25.8 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
RN73
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
25.8Ohm
EAR99
Datasheets
RN731JTTD25R8F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD25R8F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 25.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C