RN731JTTD2432D100
Mfr.Part #
RN731JTTD2432D100
Description
RES 24.3K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
24.3kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD2432D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2432D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 24.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C