RN731JTTD2291D25
Mfr.Part #
RN731JTTD2291D25
Description
RES 2.29K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Height :
450μm
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
2.29kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm