RN731JTTD2263F100
Mfr.Part #
RN731JTTD2263F100
Description
RES 226K OHM 1% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
226kOhm
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
WRAPAROUND
Pbfree Code :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W